İLKYARDIM EĞİTİMİ HAKKINDA

HATAY’DA İLKYARDIM EĞİTİMİ’NİN ADRESİ: İLKAY İLKYARDIM MERKEZİ

thin


İlk Yardımın Önemi


İster işyerinde, isterse trafikte, evde, denizde, dağda veya herhangi bir ortamda olun, tedbirli olsanız bile, ne zaman ani bir kaza veya acil bir durum olacağını kestirmek mümkün olmayabilir.


Kaza ve yaralanmalar anlık meydana gelmektedir. Dikkatli olsanız bile saniyelik bir farkla sizin veya çevrenizdeki iş arkadaşınızın, ailenizin bir ferdinin veya etraftaki birinin başına birşer gelebilmektedir.


Çocuğunuzun boğazına bir madde kaçması, yanma, yaralanma, kırık, kalp krizi, sara krizi, baygınlık, kanama, zehirlenme, zehirli hayvan ısırığı, boğulma, ani şeker düşüklüğü, bilinç bozukluğu, havale, kırık, burkulma, elektrik çarpması, solunumun durması gibi, acil müdahale gerektiren durumlar karşımıza çıkabilir.


Bu ve benzeri durumlarda telaşlanmadan, nasıl hareket edilmesi gerektiğini, neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini bilen bir ilkyardımcı, yapacağı basit müdahaleler sayesinde yaralının hayatının kurtulmasını sağlayabilir.


İşte ilk yardım eğitiminin önemi burada karşımıza çıkmaktadır: Tıbbi malzeme olmaksızın, o anda gerekli müdahaleyi bilinçli şekilde yapabilen insanlar yetişmiş olması..

İlk Yardım Eğitimi Ne Kadar Sürer?

İlk yardım eğitimi, 2 gün sürmektedir.


İlk Yardım Eğitiminde İşlenen Konular Nelerdir?

İlk yardım eğtiminde aşağıdaki konular işlenmektedir:

  • İlk Yardımın Temel İlkeleri
  • Temel Yaşam Desteği
  • Yaralanmalarda İlk Yardım
  • Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlk Yardım
  • Diğer Acil Durumlarda İlk Yardım
  • Taşımalar Yöntemleri

İlk yardım eğitiminde işlenen konularla ilgili detaylı bilgi, ilk yardım eğitim modülleri sayfasında yer almaktadır.